ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5693113
*
nr 569 3113
Spegel
Bemålad, höjd: 88
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2009
kl 17:59:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 14:56:08
1
300 kr
24/2 15:13:33
2
150 kr
24/2 15:14:10
2
250 kr
1/3 12:08:39
3
400 kr
2/3 11:45:58
4
750 kr
2/3 11:51:53
3
500 kr
2/3 12:17:42
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 569 3113
Spegel
Bemålad, höjd: 88
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 14:56:08 | 1 | 300 kr |
24/2 15:13:33 | 2 | 150 kr |
24/2 15:14:10 | 2 | 250 kr |
1/3 12:08:39 | 3 | 400 kr |
2/3 11:45:58 | 4 | 750 kr |
2/3 11:51:53 | 3 | 500 kr |
2/3 12:17:42 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14